Увійти Зареєструватися

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • 1
  • 2
40215523_1915695978497618_7546879360142147584_n.png


Сьогодні в Україну з 49-ти медалями та третім місцем у Європі повертається з чемпіонату Європи, що з 20.08 по 26.08.2018 року проходив у м. Берліні (Німеччина), національна паралімпійська збірна команда з легкої атлетики. Зустрічаємо команду сьогодні, 27 серпня, о 17:45 в аеропорту Бориспіль, термінал D.

 

Національну легкоатлетичну команду представило 37 спортсменів (20 чоловіків, 17 жінок), які боролись за найвищі нагороди чемпіонату Європи з майже 600 спортсменами з 40 країн Європи та завоювали 19 золотих, 22 срібних та 8 бронзових медалей.  

Зауважимо, що наша команда брала участь лише у змаганнях паралімпійської програми, тоді як інші команди, у тім числі команди-лідери Польща (59 спортсменів) та Великобританія (51 спортсмен) брали участь у змаганнях непаралімпійської програми.

 

Національна паралімпійська збірна команда України на змаганнях чемпіонату Європи була представлена 18 областями України: Донецька, Одеська, Харківська, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Львівська, Полтавська, Рівненська, Київська, Черкаська Житомирська, Волинська Вінницька, Тернопільська та Івано-Франківська. Це найбільше представництво за всю історію участі в чемпіонатах Європи з паралімпійської легкої атлетики  представництво українських спортсменів (2014 рік - 14 регіонів України). До речі, у 2016 році українські паралімпійці не брали участь у чемпіонаті Європи, тому власне 2014 рік є відправною точкоюб для аналізу досягнень наших легкоатлетів у змаганнях такого рівня.

У складі національної збірної команди:

 

 - спортсмени з ураженнями опорно-рухового апарату - 21 особа, з яких 4 пересуваються на візку;

- спортсмени з порушеннями зору - 7 осіб, з яких 2 тотально незрячих;

- спортсмен з порушення розумового і фізичного розвитку - 8 осіб;

- та 1 спортсмен-лідер (гайд).

Команда досить молода: середній вік національної збірної команди України  - 27,9 років.

 

Найстарші спортсмени національної збірної команди України:

 - Месик Роман  -  44 роки (тотально незрячий, Ів-Франківська обл.);

- Ібрагімов Дмитро  - 43 роки (спортсмен з ураженнями ОРА. Донецька обл.).

Наймолодші спортсмени національної збірної команди України яким по 18 років:

-  Кобзар Наталія - спортсменка з ураженнями ОРА, Полтавська обл.; 

-  Шпатківська Марія  - спортсменка з ураженнями ОРА, Вінницька обл.; 

-  Москаленко Анастасія - спортсменка з ураженнями ОРА (візочниця), Дніпропетровська обл.;

-  Янголь Валерія  -  спортсменка з ураженнями ОРА, Дніпропетровська обл..

До речі, наймолодші спортсмени команди додали до скарбнички збірної команди України 6 медалей, з яких 3 золоті, 1 срібна та  2 бронзових.

 

 - Москаленко Анастасія виборола 2 золотих медалі у метанні булави та  штовханні ядра F32;

 - Кобзар Наталія виборола 1 золоту та 1 срібну нагороду на дистанціях 400 м біг та 100 м біг у класі Т37;

- Янголь Валерія виборола 2 бронзових нагород на дистанціях 100 м біг та 200 м біг у класі Т35.

 

 

           Найстарші спортсмени додали 1 срібну нагороду - Ібрагімов Дмитро - срібло у штовханні ядра F46. 

Загалом у національній паралімпійській збірній команді  -  5 мультимедалістів (за золотими нагородами), 32 із 36-ти спортсменів повертаються в Україну з високими нагородами, 14 із них – із золотими нагородами. Крім того, 2 спортсмени вибороли по 1 золотій медалі, які не увійшли у медальний залік.

Найкраще від команди України виступили Аджаметова Лейля та Загребельний Владислав, котрі однаково вибороли по 2 золотій та 1 срібній нагороді. 

У Ботурчук Оксани теж достойний результат - 2 золоті медалі. Шкода, що ще одне золото Оксани, яке вона завоювала у цих змаганнях, було скасоване суддями чемпіонату. Саме його так не вистачило нашій команді, аби вибороти друге місце у Європі.

Традиційно впевнено виступив Цвєтов Ігор – 2 золота.

Яскраво дебютувала на цьому чемпіонаті Москаленко Анастасія – 2 золоті медалі.  

Цей чемпіонат Європи був досить щедрим на рекорди: усього представниками 10 країн було побито 15 рекордів світу та 24 - Європи.Нашим спортсменам вдалось побити 2 рекорди світу та встановити 5 рекордів Європи.

 

Наші рекордсменки: Овсій Зоя (1 рекорд світу, 2 рекорди Європи), Лєбєдєва Яна – 1 рекорд світу та 3 рекорди Європи.

До речі, у 2014 році лише 2 рекорди Європи було встановлено українськими спортсменами.  

Особисті результати  спортсменів

№ п/п

Прізвище, ім`я спортсмена

Область

Номер програми

Зайняте місце

Прізвище, ініціали тренера

1

Генкіна Єлизавета Андріївна

Дніпропетровська

100м Т36

200м Т36

2 (немедальний залік)

2

Слюсар І.Д.

2

Дорошенко Олександр Володимирович

Черкаська

Спис F38

2

Кирдода І.І.

3

Прудніков Дмитро Михайлович

Дніпропетровська

Довжина F20

2

Бондаренко В.Г.

4

Жабняк Микола Євгенійович

Житомирська

Диск F37

Ядро F37

1

2

5

Стецюк Світлана Сергіївна 

Дніпропетровськ

Ядро F53

Диск F53

Спис F53

5

3 (немедальний залік)

5

Лис В.М.

6

Діброва Микола Олегович

Запорізька 

Ядро F36

2

Жир В.В.

7

Ібрагімов Дмитро Наільович

Донецька

Ядро F46

2

Лис В.М.

8

Помазан Марія Олександрівна

Запорізька

Ядро F35

1

Едішерашвілі Т.В.

9

Павлик Роман Степанович

Львівська

100м T36

200м T36

Довжина T36

2

2

2

Деркач В.П.

10

Ботурчук Оксана Олександрівна

(гайд Бутрим Віталій Миколайович)

Дніпропетровська

100м T13

200м T13

400м T13

ДКВ

1

1

11

Ільчина Орися Володимирівна

Львівська

Диск F 12

Ядро F12

1

2

Скорін Є.Ф.                        Лис В.М.

12

Катишев Руслан Васильович

Одеська

Довжина F11

4

Орлова Т.Г.

13

Данилюк Роман Тарасович

Черкаська

Ядро F12

Диск F12

1

6

Кисельов О.П., 

Кирдода І.І. 

14

Мисник Анастасія Миколаївна

Кіровоградська

Ядро F20

3

Соколовський О.М.

15

Даниліна Людмила Михайлівна

м. Київ

1500м Т20

800м Т20

2

2

Стельмах С.С.

16

Цвєтов Ігор Сергійович

Миколаївська

100м Т35

200м Т35

1

1

Деркач В.П.

17

Загребельний Владислав

Володимирович

Дніпропетровська

100 м Т37

200 м Т37

Довжина Т37

1

2

1

Кулікова І.Г

18

Лєбєдєва Яна

Олександрівна

Херсонська

Ядро F53

Спис F53

Диск F53

2

3

1 (немедальний залік)

Мягков С.К.

19

Москаленко Анастасія

Вікторівна

Дніпропетровська

Ядро F 32

Булава F32

1

1

Максимова М.О

20

Овсій Зоя Вікторівна

Дніпропетровська

Диск F51

Булава F51

2 (немедальний залік)

1

Максимов Р.Ю.

21

Аджаметова Лейля

Ільясівна

Харківська

100м Т13

200м Т13

400м Т13

1

1

2

Омельченко М.В.

22

Березюк Сергій Іванович

Волинська

400 м Т13

1500 м Т13

5000 м Т13

3

1

3

Борисюк 

23

Волуйкевич Павло

Романович

Івано-Франківська

1500 м Т20

800 м Т20

2

НФ

ЄрузельЄ.І.

24

Коваль Максим

Валерійович

Черкаська

Ядро F20

1

Кисельов О.П

25

Литвиненко Олександр Миколайович

Одеська 

Довжина T36

100 м Т36

200 м Т36

1

4

4

26

Кобзар Наталія Миколаївна

Полтавська

100м Т37

200м Т37

400м Т37

2

ДКВ

1

Печко Г.Ю.,

Зикова І.С.

27

Сеник Микита Олегович

Дніпропетровська

100м Т38

200м Т38

Довжина Т38

2

2

1 (немедальний залік)

Слюсар І.Д.

28

Окапінський Ярослав Валентинович

Волинська

400 м Т37

200 м Т37

100 м Т37

2

3

4

29

Новак Роман Анатолійович

Рівненська

Спис F44 

2

30

Шуляр Юлія Павлівна

Івано-Франківська

400 м Т20

2

31

Янголь Валерія Юріївна

Дніпропетровська

100 м Т35

200 м Т35

3

3

32

Єзловецька Наталя Іванівна

Київська

400 м  Т20

3

33

Мєдвєдєв Валентин Сергійович

Харківська

1500 м Т37

5

34

Зазуляк Ольга Іванівна

Тернопільська

Довжина Т20

6

35

Шпатківська Марія Миколаївна

Вінницька 

Спис F46

4

36

Месик Роман Володимирович

Івано-Франківська

Диск F11

6

 

Турнірна таблиця чемпіонату Європи

RANKNPC   TOTAL
1 Poland Poland 26 15 20 61
2 Great Britain Great Britain 20 14 16 50
3 Ukraine Ukraine 19 22 8 49
4 France France 17 13 9 39
5 Germany Germany 14 19 9 42
6 Spain Spain 8 13 7 28
7 Switzerland Switzerland 8 5 10 23
8 Finland Finland 8 4 2 14
9 Portugal Portugal 7 7 3 17
10 Italy Italy 6 3 8 17
11 Ireland Ireland 6 0 3 9
12 Turkey Turkey 5 6 8 19
13 Latvia Latvia 5 1 1 7
14 Netherlands Netherlands 4 13 7 24
15 Bulgaria Bulgaria 4 2 5 11
16 Belarus Belarus 4 2 2 8
17 Serbia Serbia 3 2 8 13
18 Denmark Denmark 3 2 2 7
19 Austria Austria 3 2 0 5
20 Greece Greece 2 5 4 11
21 Lithuania Lithuania 2 3 3 8
  Sweden Sweden 2 3 3 8
23 Croatia Croatia 2 2 4 8
24 Belgium Belgium 2 2 2 6
25 Norway Norway 1 1 0 2
26 Hungary Hungary 1 0 3 4
27 Czech Republic Czech Republic 0 5 5 10
28 Slovakia Slovakia 0 2 1 3
29 Azerbaijan Azerbaijan 0 2 0 2
  Cyprus Cyprus 0 2 0 2
  Luxembourg Luxembourg 0 2 0 2
32 Iceland Iceland 0 1 3 4
33 Montenegro Montenegro 0 1 0 1
34 Israel Israel 0 0 3 3
35 Romania Romania 0 0 1

1

 

Вітаємо наших спортсменів з яскравою перемогою та бажаємо підготуватись до наступних змагань та вибороти якнайбільше ліцензій на Паралімпіаду-2020. 

 

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України