Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • 1
  • 2

ЗАХІДНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНО-СПОРТИВНИЙ ЦЕНТР НКСІУ

Про центр

Національним комітетом спорту інвалідів України з метою розвитку паралімпійського та дефлімпійського руху в Україні, залучення осіб з інвалідністю до фізичної   реабілітації, відповідно до законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», згідно Указу Президента України від 06 квітня 2006 року №290 «Про заходи щодо фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів та підтримки паралімпійського і дефлімпійського руху в Україні», відповідного доручення Прем’єр-міністра України від 18 квітня 2006 року №14246/1/1-06, створено підприємство «Західний реабілітаційно-спортивний центр» НКСІУ (далі – Центр) за адресою с. Яворів, вул. Рівних прав та можливостей, 1, Турківського району, для здійснення будівництва об’єктів, цільове призначення яких дасть змогу забезпечити відповідні умови фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів.

Західний реабілітаційно спортивний центр 1

Західний реабілітаційно спортивний центр 4

Спеціалізацією в діяльності Центру є фізкультурно-спортивна реабілітація та оздоровлення   інвалідів усіх нозологій. Важливою   соціально значимою   функцією   Центру є   забезпечення підготовки спортсменів-інвалідів до Паралімпійських та Дефлімпійських ігор, чемпіонатів Європи і світу, всеукраїнських змагань, чемпіонатів України і міжнародних турнірів, проведення навчально-тренувального процесу спортсменів – інвалідів з паралімпійських та дефлімпійських зимових видів спорту, насамперед для інвалідів з важкими ураженнями (тотально сліпі, глухі, візочники, тощо), та проведення заходів щодо фізкультурно-спортивної реабілітації та оздоровлення інвалідів.

Західний реабілітаційно спортивний центр 2

Західний реабілітаційно спортивний центр 3

Розташована база на автодорозі державного значення Н-13 Львів – Самбір – Ужгород, неподалік залізничної станції Сянки, на кордоні із Закарпатською областю та країнами Євросоюзу: Польщі і Словаччини. База знаходиться на відстані 500 м від автодороги, а також на відстані 1500 м від залізничної станції Сянки, через яку ходив поїзд сполученням Київ-Ужгород на висоті 845 м.н.р.м.  

Територія Західного центру 186 га, з яких 92га – смерекові ліси

карта

західний центр

Проживання

Житловий корпус для проживання інвалідів з їдальнею на 186 ліжко-місць та 100 посадкових місць в їдальні.

Введений в експлуатацію у 2014 році. В житловому корпусі створені   умови для безперешкодного пересування інвалідів під   час їх   перебування в Центрі (оснащення ліфтами, пандусами, поручнями), та обладнано меблями та сантехнікою, що дає можливість безбар’єрного доступу до його експлуатації – поручні в ванних кімнатах, звукові та світлові сповіщувальні засоби для незрячих та глухих тощо, а також облаштовано спортивну залу для проведення тренувань та заняття спортом, сауну та кімнати для зберігання спортивного інвентарю. В деяких житлових кімнатах вмонтовані сушильні шафи для спортивного одягу та взуття.

 201502111738180218

201502111738430243

201502111739100210

Реабілітація

Спеціалізація діяльності Західного реабілітаційно-спортивного центру це фізкультурно-оздоровча, реабілітаційна  та спортивна діяльність.

Центр проходить період становлення як унікального закладу зі фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів усіх нозологій, організації заходів, пов'язаних з узагальненням досвіду роботи реабілітації інвалідів і формуванню методик інтеграції інвалідів у суспільстві. Соціальна  вага цього Центру виражається в унікальності цього закладу для реабілітації інвалідів усіх нозологій.

Західний реабілітаційно спортивний центр 5

 

В Центрі відпрацьовано наступні види реабілітаційних програм та методик:

• Фізкультурно-спортивна реабілітація для інвалідів з ураженням слуху (ураження органів слуху, центрів слуху головного мозку, ураження структур нервової системи слухового аналізатора). Засоби та методи фізкультурно-спортивної реабілітації спрямовані на відновлення узгодженої роботи вестибулярного апарату внутрішнього вуха, структур головного мозку та спинного мозку, які забезпечують виконання складно координованих рухів тіла, орієнтації в просторі, опрацювання сенсорної інформації, що є порушеними у інвалідів даної нозології. Фізкультурно-спортивна реабілітація засобами зимових видів спорту, зокрема лижних гонок, біатлону, гірськолижного спорту, забезпечує відновлення та розвиток функції  вестибулярного апарату, можливість здійснювати  координовані рухи тіла, компенсує значно уражену сенсорну систему слуху через комплексний розвиток інших сенсорних систем (зору, пропріорецептивних відчуттів, зокрема контроль м’язових та суглобових відчуттів).

• Фізкультурно-спортивна реабілітація для інвалідів з ураженням інтелекту спрямована на відновлення порушених  функцій узгодженої роботи головного і спинного мозку, які проявляються у порушенні координації рухів тіла внаслідок порушення розуміння схеми тіла, контролю сенсорних відчуттів, здатності опрацьовувати одночасно інформацію слухових, зорових, рухових аналізаторів; порушенні поведінки, зокрема здатності дотримуватись правил та розпорядку; порушенні психоемоційного розвитку, зокрема контролю вольової сфери; порушенні когнітивного розвитку, зокрема здатності планувати діяльність, координувати роботу тіла відповідно до поставлених завдань. Засоби та методи фізкультурно-спортивної реабілітації  інвалідів з ураженням інтелекту спрямовані на розвиток розуміння власного тіла, вміння контролювати м’язовий тонус ,вміння  виконувати координовані рухи, розвиток орієнтації в просторі, побудові алгоритму логічних дій для досягнення результату. Реабілітація інвалідів з  ураженням інтелекту  засобами зимових видів спорту   комплексно та ефективно вирішує основні проблеми у адаптації інвалідів даної нозології у суспільстві.

• Фізкультурно-спортивна реабілітація для інвалідів з ураженням зору (слабо зорі та незрячі)  спрямована на відновлення та розвиток порушеної функції орієнтації та мобільності, порушення м’язового тонусу та координації рухів, зокрема  скованість та обмеження рухів. 

• Фізкультурно-спортивна реабілітація засобами зимових видів спорту, зокрема лижних гонок, біатлону, гірськолижного спорту забезпечує  можливість здійснювати  координовані рухи тіла, компенсує значно уражену сенсорну систему зору через комплексний розвиток інших сенсорних систем (слуху, пропріорецептивних відчуттів, зокрема контроль м’язових та суглобових відчуттів),  оптимізація роботи центральної та вегетативної нервової системи, забезпечує відновлення та розвиток функції орієнтації та мобільності, зокрема для осіб тотально незрячих це життєво необхідна функція, єдина можливість відновити свою соціальну незалежність та адаптуватися у суспільство.

• Фізкультурно-спортивна реабілітація для інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату (ампутації кінцівок, дитячий церебральний параліч, різноманітні ураження опорно-рухового апарату внаслідок травм та захворювань, в тому числі  спинного мозку, а також інваліди, які пересуваються на візках).

Засоби та методи фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату спрямовані на відновлення та розвиток порушених функцій роботи м’язів кінцівок та тулубу, компенсацію роботи втрачених частин тіла, оптимізація роботи центральної та вегетативної нервової системи, попередження порушень постави, ускладнень у роботі серцево-судинної, дихальної систем, роботі внутрішніх органів внаслідок обмеження рухової діяльності. Реабілітація інвалідів з  ураженням опорно-рухового апарату  засобами зимових видів спорту  комплексно та ефективно вирішує основні завдання фізичної та соціальної реабілітації інвалідів даної нозології  оскільки лижні гонки та біатлон є циклічними видами спорту, де задіюється робота всіх м’язів тіла, розвиваються основні фізичні якості, зокрема витривалість, швидкісно-силові якості, рівновага, координація, які забезпечують виконання життєво необхідних функцій переміщення та самообслуговування, є основою для незалежного способу життя.