У Словаччині (м. Тренчин) з 21 по 29 липня відбувся восьмий чемпіонат Європи з бадмінтону серед глухих спортсменів, у якому взяли участь представники 15 країн: Данія, Болгарія, Словенія, Англія, Іспанія, Франція, Німеччина, Словаччина, Ірландія, Литва, Македонія, Росія, Швейцарія, Туреччина та Україна.
Серед дорослих спортсменів право взяти участь у ЧЄ довірили тим, хто демонстрував стабільний рівень гри та високі результати за останні кілька років; тим, хто були психологічно та морально готові боротися за перемогу. До складу української збірної увійшли Такало П., Сафронова А. (Дніпро), Коваленко С. (Київська область), Губанова Б. (Київ), Дащенко С., Негар Т. (Вінниця).
На цьому чемпіонаті Європи вперше було проведено юнацькі змагання U–18 (22-23 липня), у яких взяли участь спортсмени з 9 країн. Юніорами, які своїми найкращими результатами на українських турнірах завоювали право представляти Україну на ЧЄ, стали Сенічкін І. (Вінниця), Сириця О., Ольшевська Ю. (Київська область), Чорноморова С. (Миколаїв) та Чернецька К. (Дніпро).
Протягом перших двох днів проходили індивідуальні змагання серед юніорів: спершу всі грали у своїх групах, а далі переможців розмістили в основній сітці. У фіналах за звання чемпіона та чемпіонки Європи боролися Сенічкін І. та Чорноморова С. Урешті-решт, вперше чемпіоном Європи став український спортсмен, який у запеклій боротьбі переміг суперника з Туреччини.
Результати одиночних ігор серед юніорів до 18 років:
1 місце – Сенічкін (Україна)
2 місце – Алтун (Туреччина)
3 місце – Орлов (Росія) та Байгелді (Туреччина)
5 місце – Сириця (Україна) з 16 учасників
Третє місце посідали два спортсмени, які не вийшли до фіналу, у всіх категоріях.
Серед юніорок місця розподілилися таким чином:
1 місце – Росендал (Німеччина)
2 місце – Матвєєва (Росія)
3 місце – Чорноморова (Україна) та Кузнєцова (Росія)
5 місце посіли наші спортсменки Ольшевська та Чернецька з 17 учасниць, що є непоганим результатом для їхнього міжнародного дебюту.
Варто віддати належне нашій наймолодшій спортсменці з Миколаєва – Чорноморовій Софії. Незважаючи на свій дуже юний вік (11 років), дівчина вже має величезний досвід участі у міжнародних змаганнях серед чуючих спортсменів, і встигла назбирати значний врожай з медалей. Будемо сподіватися, що цей маленький унікум принесе ще немало перемог у майбутньому.
Результати змагань парної категорії серед юніорів: 1 місце серед чоловіків посіла пара з Туреччини, яка вирвала перемогу з рук наших спортсменів – срібних призерів Сенічкіна та Сириці (Україна). Третє місце відійшло Росії. Серед жінок українська пара здобула третє місце, поступившись чемпіонкам з Росії та срібним призеркам з Туреччини.
Результати змішаних парних ігор такі:
1 місце – Росія
2 місце – Туреччина
3 місце – Україна (Сенічкін і Чорноморова).
Таким чином, наші юні спортсмени завоювали загалом 5 медалей, що є надзвичайним прогресом і відмінним показником для молодого українського покоління бадмінтону серед нечуючих. Їхні результати, я переконана, стануть яскравим орієнтиром і сильною мотивацією для їхньої подальшої самореалізації.
Варто відзначити, що такі результати молодіжної збірної головним чином є наслідками плідної праці тренерів, які довго та невпинно тренували та вірили в успіх своїх підопічних. Один із них – я беру на себе сміливість назвати його великим тренером – це покійний Ляшко В. І., який виховав багато перспективних спортсменів з Вінниці. Він безсумнівно пишався б своїми учнями.
Водночас у ці дні юнацьких змагань проводилися командні ігри серед дорослих. Україна потрапила до групи В з сильними країнами: попередніми чемпіонами Європи – Литвою, Англією та Туреччиною. Командні турніри тривали 3 дні; у всіх іграх наші спортсмени боролися за кожне очко, тому що всі мали єдину мрію – завоювати медаль. У півфіналі Україні випало зіткнутися з Росією, проте удача була не на боці нашої команди. Остання надія лишалася на гру з Францією. Україна змогла подолати своїх суперників і, нарешті, здобути бронзу.
Після цих трьох днів розпочалися індивідуальні ігри для всіх учасників чемпіонату Європи, на якому розігрувалося 5 комплектів медалей: у чоловічій та жіночій одиночній, парній та змішаній категоріях. На початку кожен спортсмен грав у своїй групі, і більшість українців вийшли в основний турнір (1–16). Кожна гра була запеклою, і в результаті наші спортсмени здобули бронзу у чоловічій (Дащенко і Коваленко) та жіночій (Губанова і Сафронова) парах. Ці хлопці та дівчата знали, яким нелегким є шлях до медалей, проте вони змогли подолати всі перешкоди.
Дякуємо всім, хто долучилися до наших успіхів та перемог, вірили в нас, вболівали за нас та завжди були з нами!
Лише разом ми зможемо досягти вершин!
ТД і представниця СФГУ з бадмінтону
Лаврик М.