Увійти

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • 1
  • 2

Нагадуємо, що в цей понеділок, 4 травня о 17:00 ми проводимо вебінар на тему "Психологічне здоров'я під час карантину!"

 

Нижче пропонуємо ознайомитись з короткою статтею на цю тему, яку підготували наши партнери з центру партнерських відносин Persona.

КОЛИ СТРЕСС СТАЄ НЕБЕЗПЕЧНИЙ ?!

Стрес - одна з головних психологічних проблем XXIст. Особливо зараз, коли другий місяць поспіль триває карантин, який вплинув на наш звичний спосіб життя; над нами нависла загроза пандемії та фінансової кризи. І як тут не застресувати?! Ми всі по різному справляємося з різними стресовими і кризовими ситуаціями, по різному реагуємо на ту чи іншу подію в житті. Але так трапляється, що стрес в якийсь момент починає руйнувати нас. Багато хто з нас навіть не усвідомлюють, що вони зазнали стресу і, що ще гірше, не знають, як допомогти собі і своїм близьким впоратися з цим станом.

Але для того щоб зрозуміти, що це саме стрес, важливо розуміти саму природу стресу і як він діє на наш організм.

Стрес - це напруга, навантаження і те, як наш організм реагує на це навантаження. Іншими словами стрес - це реакція нашого організму на будь-яке відхилення від звичної ситуації. І він може бути як психологічного характеру (наприклад, інформація про пандемію, криза і тривалі карантинні умови, коли на нас кричать ми також зазнаємо стресу), так і фізіологічного характеру - навантаження на тіло. Всі Ви займаєтеся спортом і з подібними навантаженнями зустрічаєтеся постійно на тренуваннях. Знаєте, що можна очікувати від подібних навантажень, що в помірній кількості вони корисні, але якщо перенавантажити себе, то можна завдати шкоди організму.

У межах норми стрес корисний. Ми не могли б розвиватися і досягати успіхів в житті, якби всіляко уникали стресових ситуацій.

Наприклад, коли людина обливається холодною водою - це стрес для організму. І в цей момент Вам звичайно ж погано і неприємно, але в той же час формуються адаптаційні сили організму на цей стрес, які роблять Вас сильнішими та витривалішими. Таким чином, загартовування - це корисний стрес. І стрес, який викликає позитивні емоції, завдяки якому ми розвиваємося нам дуже важливий і потрібний.

Але не весь стрес корисний. Є таке поняття, як дистрес - це якщо ми довгий час перебуваємо в стані стресу, переживаємо навантаження, які вже не сприяють нашому розвитку та збільшенню наших сил, а навпаки призводять їх до виснаження.

Такий стрес підриває здоров'я людини і може призвести до важких захворювань: проблеми зі сном, головні болі, виразки, інсульт або інфаркт. Від такого стресу страждає імунна система. У стресовому стані люди частіше виявляються жертвами інфекції, оскільки захисні сили організму помітно слабшають в період фізичного або психічного стресу.

Симптоми тривалого стресу також проявляються у вигляді: порушення концентрації уваги, агресивності, тривожності без приводу, апатії, депресії.

І поки ми не усвідомлюємо, що ми зазнали стресу, ми не можемо собі допомогти. Далі важливо усвідомити і зрозуміти на що саме у Вас виникла така реакція, що є джерелом стресу і постаратися це джерело або зовсім усунути, або мінімізувати його вплив на Вас.

Наприклад, я усвідомлюю, що у мене стрес від надлишку різної інформації щодо пандемії - рішенням може бути пов'язано з обмеженням цієї інформації, вибір одного - два надійних джерел інформації, від інших відмовитися зовсім. Можливо Ви боїтесь захворіти, або того, що захворіють Ваші рідні - тоді дотримання карантинних умов і методів запобігання можуть знизити рівень стресу.

Чим глибше ми розуміємо, що з нами відбувається насправді, що відбувається з нашими рідними, що відбувається в Світі, тим меншого стресу ми будемо зазнавати. Є така латинське прислів'я: "Попереджений - значить озброєний!", його видозмінена версія звучить так: "Усвідомлений - значить озброєний!".

Будьте усвідомлені!
Приходьте на вебінар в понеділок 04.05 о 17:00 і ми поговоримо про те, як піклуватися про себе і про своїх близьких в стресових ситуаціях, з якими ми зараз всі зустрічаємося. Більше дізнаємося про те, що відбувається всередині нас і як ми можемо на це впливати! Зробимо вправу на заземлення та на пошук ресурсу всередині себе.
Ці знання і вправи Ви зможете використовувати не тільки в період карантину, а й в подальшому своєму житті в самих різних стресових і кризових ситуаціях.

Чекаю Вас 04 травня о 17:00!
Ірина Печкурова,
Психолог центру партнерських відносин Persona.

Посилання для підключення до вебінару:
https://www.youtube.com/watch?v=Trh5LDeb2oc&feature=youtu.be