Увійти Зареєструватися

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • 1
  • 2

Проведення чемпіонатів світу з плавання та пауерліфтингу відкладено. Українські команди повертаються

Після спустошливого землетрусу у вівторок, 19 вересня, Міжнародний паралімпійський комітет тимчасово відклав проведення майбутніх чемпіонатів світу з пауерліфтингу та плавання.

Національний комітет спорту інвалідів України наразі відшуковує можливість транспортування національних паралімпійських збірних команд України з плавання та пауерліфтингу, які знаходяться у Мексиці, у м. Сан Луїс Потос, в Україну.  

 Міжнародний паралімпійський комітет (IPC) тимчасово відклав проведення чемпіонатів світу з плавання та пауерліфтингу, які повинні були розпочатись 30 вересня у Мехіко, у зв'язку із спустошливим землетрусом, який прокотився у вівторок (19 вересня) по країні. Рішення було прийнято після оцінки ситуації та після тісного зв'язку з місцевим оргкомітетом та урядом міста.

Землетрус амплітудою у 7,1 балів залишив сотні загиблих людей і завдав величезної шкоди будівлям та інфраструктурі в Мехіко та в його околицях. Незважаючи на те, що два майданчики, на яких було призначено провести паралімпійські чемпіонати, мають незначні пошкодження, але потрібно, на думку організаторів,  провести цілісну оцінку пошкоджень. Крім того, деякі з готелів, призначені  для розміщення спортсменів та пов'язаної з ними інфраструктури, були сильно пошкоджені.

Близько 1400 спортсменів, чиновники та фахівці паралімпійського плавання та пауерліфтингу повинні були бути в Мехіко на справжньому фестивалі паралімпійського спорту-2017, який з 30 вересня по 6 жовтня мали би продемонструвати спортсмени паралімпійці на чемпіонатах світу з плавання та пауерліфтингу. Деякі делегації вже прибули до Мексики для проведення тренувальних таборів напередодні заходу, у тім числі і національні паралімпійські збірні команди України, які наразі знаходяться в м. Сан Луїс Потос. До речі, з командами України - все гаразд, вони знаходяться у безпечному місці.

За словами Ендрю Парсонса, президента Міжнародного паралімпійського комітету (IPC), після жахливого землетрусу "наші думки, молитви та співчуття пов'язані з людьми Мексики в цей час"... "У результаті цієї трагедії ми повністю погоджуємося з тим, що першочерговим завданням мексиканської влади має стати надання пріоритетності відновленню, а не організацію двох великих міжнародних спортивних заходів. Тому ми домовилися з місцевим оргкомітетом та урядом міста Мехіко про відкладення майбутніх чемпіонатів світу з плавання та пауерліфтингу до подальшого повідомлення.  Я знаю, що перенесення обох чемпіонатів розчарує всіх спортсменів, які мали намір взяти участь, однак це унікальні обставини, і це просто правильно зробити на даний момент.  Нашим найважливішим пріоритетом зараз є робота з делегаціями команд, які вже знаходяться в Мехіко, щоб забезпечити їх безпечний виїзд. Ми потім оцінимо, чи можемо ми реорганізувати ці чемпіонати найближчим часом у Мехіко або шукати альтернативи ", - додав Парсонс у своєму офіційному повідомленні.

Це перший випадок у історії, коли Міжнародному паралімпійському комітетові довелося перенести проведення важливих чемпіонатів світу.

Національний комітет спорту інвалідів України наразі відшуковує можливість транспортування національних  паралімпійських  збірних команд України з плавання та пауерліфтингу, які знаходяться у Мексиці, в Україну.