Remember Me
  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ «ІНВАСПОРТ»

• 1
  • 2

Національна паралімпійська збірна команда України яскраво виступила на чемпіонаті Європи з фехтування на візках, що з 17 по 23 вересня 2018 року  проходив у м. Терні (Італія), виборовши 16 нагород, з яких 6 золотих, 3 срібних та 7 бронзових та посівши друге місце в Європі у загальнокомандному заліку.

13 із 15 спортсменів-паралімпійців везуть в Україну високі нагороди!  Сьогодні, о 18:15 зустрічаємо команду в аеропорту Бориспіль, термінал D. Акредитація обов'язкова - 0937711064.

Кожного дня впродовж всього 6 змагальних днів чемпіонату лунав гімн України на честь українських спортсменів, які здобували золоті нагороди та боролись за медалі чемпіонату Європи з представниками європейських 16 країн.  До речі, на минулому чемпіонаті Європи (травень 2016 року)  наша команда теж була другою, але тоді українці вибороли 4 золоті, 3 срібні та 4 бронзові медалі.

Національну збірну команду з фехтування на візках, що репрезентована 7 областями України (Харківська, Запорізька, Львівська, Київська, Чернігівська, Миколаївська та Одеська обл.) представляли чемпіони та призери чемпіонатів світу та Європи 2013 – 2015 років, ХV літніх Паралімпійських Ігор 2016 року, а також дебютанти.

У складі команди – 15 спортсменів ( 8 жінок та 7 чоловіків), 9 з яких пересуваються на візку.

Середній вік національної збірної команди – 29,5 років,  наймолодшому спортсмену - 19 років (Манько Артем).

Від самого першого змагального дня чемпіонату Європи пролунав гімн нашої держави та замайорів прапор України завдяки фехтувальниці категорії «В» Федоті Олені, яка вперше представляла нашу країну на чемпіонаті Європи з фехтування на візках та виборола золоту нагороду у шаблі серед жінок. Слід зазначити, що Федота Олена здобула найбільшу кількість нагород – чотири. Також вона виборола бронзову нагороду у жіночій шпазі та дві медалі у командних змаганнях, а саме: золото у шаблі та срібло у шпазі. До речі, Олена нещодавно почала займатися фехтуванням на візках, раніше вона займалась плаванням.

Дворазовим чемпіоном Європи став Шавкун Сергій, який додав до скарбнички збірної команди України дві золоті нагороди у шпазі та рапірі категорії «С» (найважче ураження). Це найстарший спортсмен національної збірної команди України з фехтування на візках (46 років), а також його виступнайкращий серед особистих виступів у національній паралімпійській збірній команді України на цьому чемпіонаті Європи.

Третій раз поспіль підтверджує титул чемпіонки Європи Морквич Наталя! Разом з цим, звання найсильнішого спортсмена Європи виборов Демчук Андрій, який, до речі, є чемпіоном ХV літніх Паралімпійських Ігор 2016 року.

Ще одна дебютантка чемпіонату Європи Пашкова Ганна гідно представила Україну на міжнародній спортивній арені та здобула  дві медалі:  срібну в рапірі та бронзову у шпазі  категорії «С». До речі, Ганні доводиться вести боротьбу не тільки на спортивній арені, а й у повсякденному житті, за встановлений біля свого під’їзду (м. Харків) пандус, сусіди Ганни подали скаргу до суду.

З того часу, як почали проводитися чемпіонати світу та Європи з фехтування на візках збірна команда серед жінок у шаблі завжди ПЕРША! Склад нашої непереможної команди: Морквич Наталя, Бреус Євгенія, Федота Олена та Дьолог Надія.

Ще одна нагорода – бронзова, але на вагу золота: чоловіча командна шпага. Збірна команда України у шпазі, яку представляли Демчук Андрій, Дацко Антон, Магула Максим та Науменко Олег, здобула бронзову нагороду у запеклій спортивній боротьбі з господарями цього чемпіонату Європи – командою Італії. Ця медаль була дуже важлива  для нашої команди, адже впродовж десяти років нам не вдавалося здобути жодної нагороди у командній шпазі. Тому ця медаль для нас на вагу золота!

На цьому чемпіонаті Європи наша збірна команди встановила особистий рекорд, здобувши 4 із 6 можливих нагород: золоту у шаблі серед жінок, срібло у шпазі (жінки) та дві бронзові: у шпазі та шаблі серед чоловіків.

Вітаємо чемпіонів та призерів та бажаємо їм достойно підготуватись до наступних змагань та до Паралімпіади в Токіо-2020!