Увійти Зареєструватися

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • КИЇВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ЦЕНТР З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ ІНВАЛІДІВ «ІНВАСПОРТ»

  • 1
  • 2

35812651 10214944834951530 5458260034230157312 n

Ювілейна ХХVВсеукраїнська Спартакіада «Повір у себе», присвячена 27-й річниці незалежності України, підвела свою першу фінальну риску: у «Молодій гвардії» завершився передостанній етап спортивних змагань серед діток з інвалідністю.

 

Уже 25 років поспіль Всеукраїнські спортивні змагання з закличною назвою«Повір у себе» щорічно об’єднують понад 20 000 дітей з інвалідністю з усіх регіонів України. За традицією, найкращі юні спортсмени Спартакіади виходять у фінал, більшість змагань якої цьогоріч вже пройшли у місті Миколаєві, м. Камянське, що у Дніпропетровській області, у селі Баранинці в Закарпатті та у м. Одесі. Ще, до речі, очікуються змагання у 2 видах спорту (теніс настільний для дітей з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями слуху та розумового і фізичного розвитку; шахів для дітей з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями слуху та зору), які у вересні пройдуть в селі Коблево, що в Миколаївській області.

 

Національними федераціями осіб з інвалідністю з нозологій для забезпечення суддівства фінальних змагань Спартакіади були призначенні старші судді з видів спорту, які є головними або старшими тренерами штатної збірної команди України серед спортсменів з інвалідністю, головною метою яких стало відбір до резерву збірних команд з видів спорту кандидатів із кращих юних спортсменів.

35747323 10214944831791451 8349777093302681600 n

Загалом у фінальних змаганнях Спартакіади «Повір у себе» цьогоріч візьмуть участь 767 юних спортсменів у 14 видах спорту з усіх регіонів України.

 

Кращі із кращих вже відзмагались за перемоги у 12 з 14 видів спорту:боротьби вільної та греко-римської, баскетболу, волейболу, пляжного волейболу, футболу,  бадмінтону (діти з порушеннями слуху), голболу (діти з порушеннями зору), футболу ДЦП (діти з ураженнями ОРА), легка атлетика (діти з порушеннями слуху, зору, інтелекту та ураженнями опорно-рухового апарату), плавання (діти порушеннями слуху, зору, інтелекту та ураженнями опорно-рухового апарату), спортивне орієнтування (діти з порушеннями слуху). А шахи та настільний теніс чекають своїх фіналістів у вересні. 

 

Передостанній етап відбувся у місті Одесі, організатором якого стали Міністерство молоді та спорту України, Міністерство соціальної політики України, Національний комітет спорту інвалідів України, Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та Одеський регіональний центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». У цих змаганнях Спартакіади взяло участь майже 300 юних спортсменів інвалідністю із 20 регіонів країни та м. Київ. Найбільше спортсменів представили м. Київ (32 дитини з інвалідністю), Одеська область (22 юних спортсменів), а також Кіровоградська та Житомирська області (по 20 спортсменів відповідно).

 

Спартакіада розпочалась 1 червня у дитячому центрі «Молодої гвардії», де відбулося урочисте відкриття І літньої зміни «Вір у себе» - будуй Україну». Учасників Спартакіади вітали: заступник начальника Укрцентру «Інваспорт» Бурий Ігор Миколайович, начальник Одеського регцентру «Інваспорт» - Гашибаязов В’ячеслав Мелітонович та генеральний директор УДЦ «Молода гвардія» - Лебединський Едуард Броніславович.

 Фінальні  змагання Спартакіади з баскетболу, волейболу, футболу серед дітей з порушеннями слуху,  футболу ДЦП та бадмінтону були проведені на спортивних об’єктах м. Одеси, а саме: у спеціалізованій дитячо-юнацькій  спортивній школі олімпійського резерву № 2 та у спортивному клубі «Дербі». Решта видів спорту  - на спортивних об’єктах УДЦ «Молода гвардія».

 

Окрім змагань, юні спортсмени-фіналісти отимали чимало вражень та зарядились позитивом на увесь наступний рік. Надзвичайні емоції отримали переможці фінальних змагань з баскетболу та футболу, які у якості додаткової нагороди побували на екскурсії на фрегаті «Гетьман Сагайдачний», спілкувалися з моряками, дізналися про будні флагмана українського флоту… А талановита Поліна Качанова (м. Дніпро, спортсменка з порушеннями слуху, баскетбол) навіть виборола нагороду «Міс глядацьких симпатій» у творчому конкурсі «Miss&MisterKidsCinema», який відбувся у «Молодій гвардії» у рамках Міжнародного дитячого кінофестивалю “NEXT”, яка зворушливо виконала мовою жестів пісню про маму.

 

image.png

17 червня відбулась урочиста церемонія закриття передостаннього етапу фінальних змагань ХХVВсеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю, на якій,  окрім офіційних нагород, дипломів та медалей, було вручено окремі призи для спортсменів-баскетболістів (дівчат і юнаків) у номінації «Найкращий снайпер Спартакіади». Призи отримали: Куліков Іван та Красноглазова Катерина -  представники Київського регіонального центру «Інваспорт», які під час змагань вибороли найбільшу кількість очок за забиті м’ячі у корзину супротивників, а саме 77  - Куліков Іван та 94 - Красноглазова Поліна.

 

Відповідно до Програми проведення фінальних змагань ХХV Всеукраїнської Спартакіади «Повір у себе» серед дітей з інвалідністю з 04 по 09 вересня на базі «Вінниця» с.Коблево Миколаївської області пройдуть ще змагання з 2 видів спорту, які підведуть останню підсумкову риску ювілейної Спартакіади:

·         теніс настільний для дітей з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями слуху та розумового і фізичного розвитку;

·         шахів для дітей з ураженнями опорно-рухового апарату, порушеннями слуху та зору.

 

Майбутні нові старти, ми певні, відкриютьнові блискучі імена, розкриють таємниці нашого юного паралімпійського і дефлімпійського резерву, кожен представник якого, без сумніву, стане яскравою спортивною зіркою не тільки України, але й світу. Наразі ми зичимо усім юним спортивним талантам України безмежної віри у себе, свої сили та натхнення у підготовці до майбутніх стартів.Повірте в себе, бо ми віримо у Вас!

Прес-служба Національного комітету спорту інвалідів України

 Фото - Національного комітету спорту інвалідів України