5L12OSAB4EE

28 жовтня 2016 року відбулося відкриття Міжнародного інклюзивного театрального Фестивалю «АРТ-Плейбек. Разом» для різних громад та спільнот в приміщенні Національного музею Тараса Шевченка.

Мета Фестивалю - розвиток культури діалогу, співтворчості, співучасті, емпатії, а також подолання упереджень, стереотипів людей один до одного за допомогою сучасних театральних методик, зокрема - плейбек-театру, форум-театру та документального театру.

У Фестивалі взяли участь представники різних соціальних груп, в тому числі ті, які перебувають у меншості, дискримінуються та мають мало (або зовсім не мають) можливості бути почутими.

На фестиваль були запрошені люди з інвалідністю, зокрема реабілітанти Київського міського центра з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», внутрішньо переміщені люди зі сходу України та Криму, ЛГБТ-спільнота, національні меншини, а також сім'ї, підлітків, студентів. На Фестиваль приїхали учасники, театри і тренери з різних міст України (Львів, Харків, Дніпро, Одеса, Чернігів, Луцьк, Житомир та ін.) та інших країн - Ізраїлю, Росії, Німеччини, Швейцарії.

DeFwLJGLn0A

На Фестивалі «АРТ-Плейбек. Разом» за допомогою театру досліджувались різні життєві теми, в тому числі неоднозначні, хвилюючі. Що означає для мене громада? Як я ставлюся до себе, ким я бачу себе? Як в такому розмаїтті один одного знаходити єдність? Як не втратити контакт один з одним в загострених ситуаціях? Також звучала тема міжкультурного діалогу через творчість.

EK5koDKHESA

Фестиваль є частиною соціально-культурного проекту «АРТ-Плейбек», який спрямований на роботу зі спільнотами та громадами для створення інклюзивного творчого простору, примирення і співпраці.

RtnbmyutwJ8

Організатори Фестивалю – Київський плейбек-театр «Отраженіє», громадські організації YMCA України, «Генерація успішної дії». Співорганізатори - Friedrich-Ebert-Stiftung Регіональний офіс "Діалог Східна Європа", Національний музей Тараса Шевченка, Академія праці, соціальних відносин і туризму.

upD0xkZ qIg

Фотограф: Інна Молодченко