З 7 по 12 липня 2017 р. в місті Лунд (Швеція) проходив 1-й особистий чемпіонат Європи з шахів серед глухих спортсменів.

У боротьбу за медалі вступили міжнародний гросмейстер, міжнародні майстри, кандидати майстри ФІДЕ, тобто практично всі кращі шахісти з проблемами слуху нашого континенту.

Змагання проводилося за дуже жорстким графіком - сім турів з класичним контролем часу потрібно було зіграти за чотири дні, що, безумовно, знижувало можливість якісної підготовки до партій і давало певну фору більш молодим і витривалим гравцям.

34b5f2908a78

Спортсмени України взяли участь у трьох номінаціях - серед чоловіків, жінок та юніорів. Блискуче виступили жінки, які зуміли в гострій конкуренції з суперницями зайняти весь п'єдестал пошани. За підсумками турніру "золото" у Наталії Мироненко, "срібло" у Тетяни Бакланової, "бронза" у Світлани Гончар.

Серед юніорів успішно виступив Владислав Виговський, який завоював срібну медаль. На жаль, друга учасниця турніру юніорів - Аліна Лянгузова - не впоралася з психологічним навантаженням відповідального турніру і залишилася за межею призерів (4 місце).

Виступ чоловіків виявилася набагато скромнішим, оскільки їм не вдалося як-небудь компенсувати суттєве відставання за рейтингом від фаворитів турніру і це, безумовно, є повод для подальшої наполегливої роботи.

Не змогли продемонструвати своїх кращих якостей Володимир Більський і Олексій Філіппських, зовсім не йшла гра у досвідченого Володимира Коваленка. У підсумку, Більський зайняв 16 місце, Філіппських - 17, а Коваленко - 20.